U organizaciji Šahovskog saveza Herceg-Bosne, u hotelu „Kupres” u Kupresu proteklog je vikenda održano 12. kadetsko i 15. juniorsko prvenstvo Šahovskog saveza Herceg-Bosne.
Nastupilo je 62 natjecatelja, koji su se u obje konkurencije natjecali u sedam starosnih kategorija.
Po troje najbolje plasiranih steklo je pravo sudjelovanja na kadetskom i juniorskom prvenstvu Šahovske unije Bosne i Hercegovine za 2013. godinu.
Šahovski klub „Vitez” sudjelovao je s dva igrača na prvenstvu i to: Anđela Mišković grupa do 14 godina i Dejan Marjanović, grupa do 18 godina.
Anđela Mišković, osvojila je drugo mjesto u grupi kadetkinja do 14 godina, a Dejan Marjanović, osvojio je prvo mjesto u grupi kadeta do 18 godina, te su se na taj način oboje plasirali na kadetsko prvenstvo Šahovske unije Bosne i Hercegovine za 2013. godinu.
Dejanu je ovo inače osmi put zaredom da je prvak Šahovskog saveza Herceg-Bosne, uz 100% učinak.
Natjecanje je otvorio Željko Bogut predsjednik Šahovskog saveza Herceg-Bosne i dopredsjednik Šahovske unije Bosne i Hercegovine.
Na svečanom zatvaranju nagrade pobjednicima uručili su: Nikola Lukač-direktor natjecanje, Marko Dumančić-direktor hotela, Blago Vukoja-predsjednik ŠK Široki Brijeg, Stanko Čurćić-predsjednik ŠK Rama, Ivica Mišković-član UO Šahovskog saveza Herceg-Bosne i Željko Bogut – predsjednik Šahovskog saveza Herceg-Bosne koji je, između ostalog, izrazio veliko zadovoljstvo odzivom mladih šahista na ovo natjecanje i pozvao ih da sljedeće godine dođu u još većem broju, te zatvorio natjecanje.
Direktor natjecanja je bio Nikola Lukač, a pomočnik Blago Vukoja. Sudačke poslove obavljali su: DA Ilija Baketarić, DA Tihomir Marić, DA Stanko Čurćić i DA Ivo Petrović.