Nogometaši Viteza nisu uspjeli prirediti iznenađenja i savladati momčad GOŠK-a u šesnaestini finala Kupa BiH. Gosti iz Gabele slavili su pobjedu rezultatom 1:0. Usprkos činjenici da su gosti devetoplasirani sastav Premijer lige BiH Vitežani su pružili dostojan otpor i većim dijelom utakmice bili kvalitetniji protivnik.

Dapače, vrijedi istaknuti kako je Vitez po broju prilika bio puno bliži pobjedi, a domaći nogometaši dominirali su tijekom cijelog prvog poluvremena. U drugom poluvremenu primjetan je bio pad snage kod igrača Viteza, koji su po vrlo teškom vremenu prilično istrošili u prvom poluvremenu. U posljednjih 30 minuta susreta kod gostiju u igru ulazi ponajbolji igrač, Karić, koji u 68. minutu susreta pravi pomutnju u obrani Viteza te servira loptu za Filipa Žderića kojemu nije bilo teško glavom poentirati za 1:0, a kasnije se ispostavilo i pobjedu GOŠK-a.

Rezultati svih utakmica šesnaestine finala Nogometnog kupa BiH: Sloga – Sarajevo 0:1, Rudar (P) – UNIS 1:0, Zvijezda – Sloboda 2:0, Travnik – Velež 2:3, Branitelj – Dizdaruša 4:1, Slavija – Modriča 3:0, Iskra -Rudar (K) 0:1, Čelik – Podrinje 4:0, Široki Brijeg – Kozara 3:0, Olimpic – Mladost (G) 3:0, Vitez – GOŠK 0:1, Mramor – Radnik 1:0, Krajišnik – Mladost (Ž) 6:0, Zrinjski – Sutjeska 3:0, Borac – Brotnjo 3:1 i Željezničar – Leotar 2:0.