Džumhur poražen na otvaranju Australian Opena

Najbolji bosanskohercegovački tenisač Damir Džumhur poražen je u prvom kolu Australian Opena od švicarskog igrača Stana Wawrinke sa 3:1 po setovima.

U prvom setu nije bilo prilike za brake sve do 12. gamea kada je Švicarac oduzeo servis Džumhuru i riješio prvi set u svoju korist rezultatom 7:5.

Damir je na startu drugog seta u prvom i trećem gameu imao break lopte koje nije iskoristio, ali mu se Wawrinka revanširao u osmom gameu kada također nije iskoristio dvije break prilike. Do kraja drugog seta Wawrinka je imao set loptu u 12. gameu koju nije iskoristio, pa se otišlo u tie break gdje je uspješniji bio naš tenisač koji je izjednačio rezultat na 1:1 u setovima piše Oslobođenje.

Treći i četvrti set su bili potpuno preslikani i oba su otišla na stranu Wawrinke. Švicarac je u devetom gemu napravio break, a potom i sigurno odservirao za pobjedu u ovom meču i plasman dalje.

Švicarca u drugom kolu čeka duel sa pobjednikom iz duela između Srbina Miomira Kecmanovića i Italijana Andreasa Seppija.

Stab Wawrinka (Švicarska) – Damir Džumhur 3:1