Vrlo dobra nogometna predstava i zaslužena pobjeda Zrinjskog

Bolji Zrinjski zasluženo je pobijedio u Vitezu. Bili  su bolji, posebno u prvom poluvremenu,  a Vitežani su drugo poluvrijeme odigrali vrlo dobro i ravnopravno se nosili s izvrsnim Mostarcima.

Prvih desetak minuta utakmice, po velikoj vrućini i sparini, igralo se mlako, sporo, „ja tebi, ti meni“, a  kako je utakmica odmicala Mostarci su pojačavali tempo, preuzimali su inicijativu i već u 10. minuti, nakon ubačaja Filipovića Galić je neometan šutirao pored gola  golmana Viteza Ćutahije. U istoj minuti još jednom su gosti opasno zaprijetili ali je golman Viteza izvrsnom intervencijom loptu izbacio u korner. Četiri minute kasnije opasno je zaprijetio Katanec, krajnjim naporom Vitežani su spasili svoj gol, a učestali napadi Zrinjskog urodili su plodom u 15. minuti utakmice. Naime, Todorović je probio lijevu stranu a njegov precizan ubačaj bez većih poteškoća u vodstvo svoje momčadi pretvorio je Bilbija.

U nastavku utakmice gosti su bili apsolutni gospodari na terenu, Vitežani su djelovali „izgubljeno i u vremenu i u prostoru“, a povećanje vodstva gostujuće momčadi visjelo  je u zraku. No, vrlo dobre prilike propustili su Filipović u 20. minuti, Stojkić u 38. … I kako to zna biti u nogometu, Vitežani su se „dignuli iz mrtvih“ i u zadnjoj minuti prvog poluvremena, iz prvog udarca upućenog ne samo u okvir gola nego i prema golu, poravnali su omjer. Karić je lijepo poslužio Bibića na lijevoj strani, on je majstorski prevario Galića i poslužio Zukića komu i nije bilo teško postići izjednačujući gol.

Ohrabreni Vitežani vrlo ambiciozno  krenuli su u nastavku utakmice i već u 48. minuti bili su na pragu velikog iznenađenja. Naime, Šantić je  precizno s 40 metara prebacio zadnju liniju Zrinjskog, u prazan prostor utrčao je Mamić koji je na poluvremenu zamijenio Đrića, fenomenalno je primio loptu leđima okrenut golu Zrinjskog, okrenuo se, ušeprtljao se… i šansa, stopostotna, otišla je u nepovrat. Vitez je i dalje igrao dobro, potpuno ravnopravno snažnoj gostujućoj momčadi, a u 56. minuti Bibić je krasno ubacio za Zukića, na rubu šesnaesterca došlo je do kontakta s jednim igračem Zrinjskog, napadač Viteza je pao, domaći su tražili najstrožu kaznu, no sudac se nije oglasio. Rekli bismo da je ipak bio u pravu. No, Zrinjski je Zrinjski, najbolja momčad  Premijer lige a to su potvrdili i u 62. minuti. Todorović je s loptom utrča s lijeve strane u kazneni prostor Viteza, Golman Ćutahija je istrčao, pomalo i neoprezno i s malim zakašnjenjem, nije uspio doći do lopte, što je uspjelo izvrsnom Bilbiji i gosti su poveli 1 : 2.  Domaćini  su nastavili hrabro, igrali su vrlo dobro, a to su krunisali izjednačujućim golom u 67. minuti. Izvrsni Zukić u trku je po desnoj strani pretrčao dvojicu obrambenih igrača Zrinjskog , ubacio pred gostujući gol gdje je  bio Bibić i vrlo lijepo poentirao za 2 : 2, za veliku radost navijača Viteza. Na žalost, radost  je trajala 12 minuta a onda je u 72. minuti nakon lijepoga pasa Handžića Bilbija i po treći put zatresao mrežu domaćina za  2 : 3 i konačnu i zasluženu pobjedu. A treba reći da je Bilbija, nakon izvrsnog dodavanja Handžića u 84. minuti bio u izvrsnoj prilici postiči i četvrti gol, no iz vrlo dobre pozicije šutirao je za malo pored desne vratnice golmana Viteza  Ćutahije.

VITEZ: Gradski stadion. Gledatelja 1000. Sudac: Ilija Živković (Orašje) 7.

VITEZ: Ćutahija 7; Livaja 5,  Brekalo 6,5: Miletić 6,5;  Ćosić 6 (od 63. Stanić 6); Miketek 5;  Šantić 6 (od 80. Bojo-); Bibić 7,5: Karić 5,5;  Đerić 5 (od 46. Mamić 6,5); Zukić 7,5;

ZRINJSKI: Pirić 7; Galić 6; Jović 7; Pezer 6, (od 42. Barišić 7); Stojkić 7; Todorović 6,5 (od 69. Handžić 7,5) Perišić 6,5; Jakovljević 7; Katanec 7,5 (od 80. Jamak -) Filipović 7,5; Bilbija 8.

Strijelci: 0:1 Bilbija (15.); 1:1 Zukić (44.); 1:2 Bilbija (62.); 2:2 Bibić (67.); 2:3 Bilbija (72.)

Igrač utakmice: Nemanja Bilbija.

Prethodni članak“Diž se Tito”: Bosanac obradio Despacito “na sva tri naša jezika” i stvar je pravi hit