Čeliku bodovi nade u Vitezu

Potpuno zasluženo Čelik je uvjerljivo savladao Vitez i ostao  u borbi za očuvanje premijerligaškog statusa.

Prvih petnaestak minuta utakmice igralo se žustro, borbeno, odvijala se ravnopravna borba bez ozbiljnijih prilika za gol, a onda su, u 16. minuti, gosti došli u vodstvo. Čelik je nakratko „stisnuo“ domaće igrače u kazneni prostor, lopta je upućena od Pandže došla dišla do Đemlića koji je šutirao sa 15 metara, lopta je okrznula Jevtića, došla do Nikolića  (je li bio u zaleđu ?) koji je rutinirano s 4- 5 metara  ubacio u lijevi donji kut golmana Tirića. Pet minuta kasnije, nakon lijepe akcije Livaje agilni Vukoja je šutirao iskosa s desne strane s petnaestak metara i pogodio je vratnicu.

U nastavku susreta, sve do 44. minute,na terenu se odvijala ravnopravna igra, bez ozbiljnijih prilika za postizanje golova kada je „zaspala“ obrana Viteza što je iskoristio Anđušić, postigao gol, doveo „na vrata pobjede“.

I u nastavku susreta, unatoč uvjerljivom vodstva gostiju, domaći igrači  su se požrtvovno borili, nisu se predavali. No, na njihovu žalost u devetoj minuti drugog poluvremena sve je bilo gotovo. Nikolić je lijepo proigrao brzonogog Okolija koji dobru asistenciju pretvara u siguran gol i visoko 3:0 vodstvo svoje momčadi. Borili su se Vitežani i dalje, u 60 minuti Vukoja se izborio za dobru poziciju, šutirao je snažno pored gola uglavnom nezaposlenog Dujakovića. Domaći igrači su burno reagirali u 70. minuti, tražili su najstrožu kanu nakon što je jedan igrač Čelika u kaznenom prostoru igrao rukom. Međutim, sudac nije reagirao na prosvjede domaćih igrača, samo je odmahnuo rukom dajući znak da se igra dalje. Što su gosti iskoristili i malo je nedostajalo da preko Jurine i povećaju svoje sigurno vodstvo. No, to im je uspjelo u prvoj minuti sudačke nadoknade vremena.  Pored neopreznih Tipurića i Šivšića Jurina se izborio za loptu, ubacio je u kazneni prostor Viteza gdje je najspretniji i najprisebniji bio najbolji igrač susreta Nikolić i lijepim golom postavio konačan rezultat ove utakmice – 0:4.

VITEZ – ČELIK 0:4

VITEZ  Gradski stadion. Gledatelja: 450.  Sudac: Adis Mulahasanović (Sarajevo) 5,5.

VITEZ:  Tipurić 5,5;  Stanić 5,5; Brekalo 6; Tipurić 5,5; Livaja 6; Hadžanović 5,5; Vrhovac 6, Vranjić 5,5 (od 46. Ivičić 5,5; Vukoja 6;, Jevtić 5,5; Rizvanović 5,5 (od 62. Šivčić 5,5).

ČELIK: Dujković -; Bevab 6; Pandža 7; Salčinović 6,5 (od 84. Šantić -) Karamatić 6; Kadrić 6; Okoli 7: Anđušoć 7; Šišić 6 (od 82, Celik -), Đemlić 6,5 (od 66. Jurina 7; Nikolić 7,5.

Strijelci: 0:1 Nikolić (16.);  0:2  Anđušić (44.); 0:3  Okoli (54.); 0:4 Nikolić (90+1)

Igrač utakmice:  Stevo Nikolić.

Prethodni članakRespektabilan nastup tvrtki iz ŽSB na Sajmu gospodarstva u Mostaru