Čapljina uspješna u Vitezu

Nogometaši Viteza danas su na Gradskom stadionu u Vitezu, u okviru Prve lige NS F BiH, ugostili sastav HNK “Čapljina”. Gosti su su pogotkom Muamera Vile iz 21. minute došli do vodstva od 1:0, što je, na koncu se ispostavilo, bio i konačan rezultat utakmice.

Nogometaši Viteza u prvih su 20 minuta imali odlične prilike za vodstvo.

Vrlo dobru priliku je propustio Jurić u 4. minuti, a samo dvije minute kasnije u još boljoj šansi našao se Lovrinović. U 9. minuti u prilici je Pranjković, a tri minute poslije Jurić pogađa vanjski dio mreže. Vrlo dobri Dedić u 16. minuti šalje neugodan udarac s 20-ak metara, a u rubriku vjerovali ili ne spada promašaj Jurića samo minutu kasnije. Jurić je uspio promašiti prazan gol s 5 metara, lopta je otišla ‘nebu pod oblake’.

Kako to u nogometu obično biva, nakon brojnih prilika i promašaja domaćina, gosti postižu pogodak. Nakon pogreške domaće obrane sjajni napadač Čapljine, Vila, u 21. minuti znalački se rješava stopera domaćih i rutinski šalje loptu u mrežu.

Pogodak Vile gostima je ‘dao krila’ te su preko ponajboljeg igrača susreta, Salihovića, u 24. i 27. minuti bili vrlo blizu povećanju vodstva. Kada smo pomislili kako je promašaj Jurića za rubriku ‘vjerovali ili ne’ ni slutili nismo da će domaći igrači propustiti još bolju priliku. U 37. minuti Lovrinović je sam pred vratarom gostiju, oklijeva s udracem, zaobilazi vratara i onda iskosa s lijeve strane pogađa vratnicu. Isti igrač u 45. minuti odlično tuče s 18 metara, međutim vratar gostiju je na visini zadatka i krajnjim naporom odbija loptu u korner. Nakon udarca iz kuta pokušava Jurić, a nakon njega i Smriko. Rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu gosti su se koncentrirali na čuvanje rezultata što im je odlično polazilo za nogom. Nogometaši Viteza imali su nekoliko prilika, među kojima vrijedi izdvojiti dalekometni pokušaj Lovrinovića u 49. minuti, fantastičnu priliku Dedića s 3 metra, pokušaj Šafradina s ruba šesnaesterca, te dva vrlo dobra prodora Dedića koje je u završnici odlično neutralizirao vratar gostiju. Koliko je opasan gostujući napadač Vila, pokazao je još jednom u 85. minuti kada se izborio za odličnu priliku, međutim propustio je matirati domaćeg vratara.

Sporna situacija se dogodila u 65. minuti kada su domaći igrači, nakon pada Šantića u šesnaestercu gostiju, tražili najstrožu kaznu, međutim glavni sudac susreta nije se oglasio. Ne preostaje nam drugo nego vjerovati da je sudačka odluka bila točna.

Vitežani su bili bolji sastav, ali na žalost nisu iskoristili velik broj prilika koje su stvorili. Gostima treba čestitati na pobjedi, za koju se, na koncu, ipak treba napisati kako je zaslužena, jer su znalački uspjeli sačuvati stečenu prednost.

Ipak, vrijedi naglasiti kako raduje angažman igrača Viteza i sasvim je sigurno, nastave li pružati kvalitetne izvedbe kao u dosadašnjim utakmicama da će ih sreća već nagraditi.