BRAVOOO: Rukometašice Hrvatske svladale Dansku i osvojile povijesnu broncu na Europskom prvenstvu!

Hrvatska ženska seniorska rukometna reprezentacija ostvarila je pobjedu protiv Danske, 25:19, u utakmici za treće mjesto na Europskom prvenstvu u Danskoj 2020. godine te tako osvojila povijesnu medalju.

Bronca, ali zlatnog sjaja rekli bismo. U susretu za treće mjesto na Euru igračice Hrvatske imale su nasuprot sebe trostruke europske prvakinje, i dvostruke srebrne. Danska je bila apsolutni favorit, ali favoriti su bili i Mađarska, Nizozemska, Srbija, Rumunjska, Njemačka pa su „kraljice šoka“ pronašle put do pobjede.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 11:11, a u čudesnom drugom poluvremenu Hrvatska je pokazala zašto je u ovom trenutku ponajbolja reprezentacija svijeta.

Kod Hrvatske su najučnkovitije bile Katarina Ježić i Stela Posavec s po pet golova, Ana Debelić postigla je četiri, a Ćamila Mičijević dodala još tri gola. Među vratnicama je još jednom briljirala Tea Pijević, koja je skupila 15 obrana.