BRAVOOO: Nogometaši Viteza slavili u Mostaru i pokucali na vrata Premijer lige!

Nogometaši Viteza slavili su pobjedu možda i u najvažnijoj utakmici ove sezone. Na noge su išli momčadi Branitelja u Mostar, drugi puta u 4 dana (susret je trebao biti igran u nedjelju, ali je odgođen zbog nevremena op.a.), te su, usprkos činjenici da im posljednjih nekoliko rezultata nije išlo na ruku, pokazali karakter i snagu i slavili apsolutno zasluženu pobjedu, 1:3.

Nogometaši Viteza ponovno su, kao i nekoliko dana ranije, shvatili ovaj susret izuzetno ozbiljno te su za Hercegovinu otputovali dan ranije, gdje su prenoćili kako bi utakmicu dočekali odmorni. Ovim putem moramo naglasiti kako su bili smješteni u Čitluku, gdje su imali odlične uvjete za pripremu utakmice i zahvalili su se domaćinima.

Tako gostoljubivi ipak nisu bili u Mostaru, gdje je bilo vatreno, posebno nakon utakmice. Neslužbeno doznajemo da su domaćini izvrijeđali stručni stožer Viteza, ali ni da se suci utakmice nisu ugodno proveli.

Što se tiče same utakmice, vrijedi istaknuti kako su nogometaši Viteza do vodstva došli u 7. minuti. Nakon prekršaja nad Dedićem glavni sudac Kenan Bajraktarević pokazao je na jedanaest metara, a siguran s bijele točke bio je Dario Pranjković.

Vitez je u prvom poluvremenu imao još nekoliko izrazitih prilika, dok su domaćini jedan put ozbiljnije zaprijetili.

Igrao se 68. minut kada je domaći sastav izjednačio rezultat. Za 1:1 pogodio je Pinjuh, koji je nakon ubacivanja Bubala bio najspretniji u šesnaestercu Viteza te glavom trese mrežu.

U 75. minutu nakon prekršaja domaćeg vratara sviran je jedanaesterac za Vitez, kojega je sigurno realizirao mladi Josip Šantić. Sve dileme oko pobjednika razriješio je Smriko, koji je pogotkom pred sam kraj susreta donio novu uvjerljivu pobjedu nogometašima Viteza.

Ovom pobjedom nogometaši Viteza su korak bliže ostvarenju cilja i povijesnog uspjeha, igranja u najvišem rangu bh nogometa.

“Ova pobjeda je poklon našim navijačima, koje ovim putem pozivam da dođu na našu narednu utakmicu, koju igramo ove subote u Vitezu protiv Rudara iz Kaknja. Bili smo tužni kada smo dobili informaciju da je zabranjen organiziran dolazak našim navijačima u Mostar, ali to nam je bio samo motiv više da se u Vitez vratimo s tri boda. Pokazali smo da nismo zaboravili igrati nogomet i mislim da smo ovu pobjedu apsolutno zaslužili. Pokazali smo karakter i ja svojim nogometašima čestitam na odličnoj utakmici, na terenu su proveli sve što smo dogovorili u pripremi utakmice”, rekao je za portal vitez.info trener NK “Vitez, Valentin Plavčić.

Branitelj: Ramić, Marić, Hrkać, Bubalo, Zovko (od 55. Grđan), Corando (od 71. Vazgeč), Zlatić, Pinjuh, Petrović, Musa, Delić (od 46. Dragičević).

Vitez: Živković, Alić, Jurić, Jurčević, J. Šantić (od 80. Smriko), Dilaver, Dedić, Imamović, Vidović (od 57. Livaja), Pranjković, Ivešić (od 89. D. Šantić).