BRAVO: Novi uspjeh viteških karataša!

altProteklog vikenda u Tuzli je održan 13. Međunarodni karate kup za djecu, kadete, juniore i seniore ”TK-a OPEN” na kojem je nastupilo oko 1000 natjecatelja iz 6 zemalja (Hrvatske, Slovenije, Srbije, Crne Gore, Kuvajta i BiH) među kojima i 10 natjecatelja iz Karate kluba ”Vitez” Vitez (dječaci Robert Šafradin, Filip Rajković, Damir Pranjković, djevojčica Kristina Zeko, kadet Martin Martić, kadetkinja Rozalija Krišto, junior Ranko Toljušić – Milić, juniorke Mirna Drmić i Vesna Gugić te seniorka Martina Kolak).

U veoma jakoj konkurenciji viteški karataši su osvojili 4 medalje (1 zlatnu, 1 srebrnu i 2 brončane).

Zlatnu medalju u kategoriji juniorki -48 kg osvojila je Mirna Drmić, kojoj je ovo bio prvi nastup nakon dulje stanke, dok je srebrna medalja u kategoriji juniorki -53 kg pripala Vesni Gugić koja je finale izgubila izjašnjavanjem sudaca nakon neriješenog ishoda u regularnom dijelu borbe. Brončane medalje pripale su Filipu Rajkoviću u kategoriji dječaci 12. god. -35 kg i Martini Kolak u kategoriji seniorki -50 kg. Ostali natjecatelji su poraženi u 1. ili 2. kolu.

Ovaj uspješni nastup viteških karataša poslužio je i kao provjera forme pred predstojeće Prvenstvo BiH za djecu i seniore koje se održava 10. i 11.3. ove godine u Velikoj Kladuši.