BRAVO: Košarkaši Viteza svladali Grude!

U okviru 4. kola kvalifikacijske “Lige 4” za plasman u finale A1 košarkaške lige KS Herceg Bosne seniorski sastav HOKK “Vitez” ostvario je pobjedu nad gostima iz Gruda rezultatom 82:80.

U dramatičnoj utakmici punoj preokreta košarkaši Viteza bili su s(p)retniji i uz pomoć tristotinjak gledatelja uspjeli doći do važne pobjede koja naš tim ostavlja na prvoj poziciji “Lige 4”.

Košarkaši Viteza odlično su otvorili susret te koševima Dedića i Palavre uspjevaju doći do 21:11 u 7. minuti susreta. Gruđani su nakon minute odmora uspjeli konsolidirati svoje redove te se na kraj prve četvrtine odlazi rezultatom 27:22. Drugi period je uvjerljivo najslabiji dio utakmice našeg tima. Veliki propusti u obrani te bezidejnost u napadu našeg tima dovela je sastav Gruda u prednost od 38:45 na kraju prvog poluvremena.

Nakon poluvremena na terenu se pojavljuje “drugi” Vitez i od 20. do 26. minute uspjevaju okrenuti rezultat na 62:54. Presing kroz cijeli teren, te lagani poeni iz kontranapada uz sjajnu podršku tribina doveli su naše košarkaše do ove prednosti. U četvrtom periodu budi se najbolji igrač gostiju Šušak te sa 4 pogođene trice uspjeva dovesti ekipu Gruda do izjednačenja. Uz Šuška dvije trice u ovom periodu pogodio je i Vranješ te su gosti uspjeli povesti 3 razlike. Ipak, nošeni sjajnom podrškom te koševima Mlakića, Palavre i Dedića naši košarkaši uspjevaju doći do prednosti od 82:80. Nakon promašaja Šuška u zadnjoj sekundi za tri poena krenulo je veliko slavlje igrača na terenu, ali i večeras odlične publike na tribinama. Ova pobjeda veliki je psihološki podstrek našem mladom timu.

Košarkaši Viteza pokazali su veliki karakter, jer su se dva puta uspjeli vraćati iz velikog minusa i na kraju dobiti utakmicu. Jedini problem u ovoj utakmici bila je slaba realizacija slobodnih bacanja (15 – 29), te povreda Marija Blaškana kojeg očekuje mirovanje od najmanje deset dana.

Uz sjajnog kapetana Željka Palavru (29 poena, 6 skokova, 4 asistencije) najzaslužniji za pobjedu bili su osamnaestogodišnjaci Ermin Dedić (22 poena, 4 osv. lopte, 5 trica) i Bruno Mlakić (14 poena).

Sljedeća utakmice je na rasporedu u utorak 8. svibnja u 19,00 sati protiv ekipe HKK “Široki 2 WWin”. Eventualnom pobjedom u ovoj utakmici naši košarkaši teoretski bi osigurali startnu “jedinicu” u finalnoj seriji.