Golijada na kup utakmici Viteza i Veleža

Po „pasjem vremenu“, kišovitom, prohladnom, na kliskom i vodom natopljenom terenu Vitez i Velež su odigrali vrlo dobru utakmicu čime mogu biti zadovoljna obojica trener. Gol  za vodstvo Viteza postigao je u 26. minuti brzonogi Vidović  nakon što je Jurčević izveo jedanaesterac, golman Blagojević loptu izbija, a on je sa 7 – 8 metar neobranjivo zakucao u mrežu.

Cijelo prvo poluvrijeme domaća je momčad bila bolja, terenski nadmoćnija, imali su i više prilika za postizanje golova i zasluženo su na odmor otišli s golom prednosti i  s nadom da se može nadoknaditi izgubljeno iz prve utakmice u Mostaru.

Međutim, nade su Vitežanima pokopane već  na isteku prve minute nastavka susreta. Naime, nakon lijepe akcije po lijevoj strani lopta je došla do Jankovića koji nije propustio priliku poravnati omjer.

Vitežani se nisu predavali i u 56. miunuti Miloš je glavom doveo svoju momčad u vodstvo a u 81. minuto pričuvni igrač Hebibović poravnao je na  2:2. Golom Pinjuha u 88. minuti  činilo se da će Vitežani slaviti bar „pirovu pobjedu“ no i tu im je radost u sudačkoj nadoknadi uskratio Zvonić zabivši za poravnanje pored neoprezne obrane Vitežana.

VITEZ: Gradski stadion
Gledatelja: 200
Sudac: Predrag Stankić (Bijerljina) 7,5

VITEZ: Živković 7, Livaja  7,5,  M. Jurčević 7,5, Miloš  7, Čuljak 7,5 (od 80. Šantić -)      , Hrkač 7 (od 46. Jurić 7), Hećo  7, Vidović 7,5 (od 65. Livančić 7), Pinjuh 7,5, Smriko 7, Petrović 7

VELEŽ: Dragojević 7,5, Zvonić 7,5, Škaljić 7,5, Zolj 7,5, Hajdarević 7 (od 57. Haurdić 7), Hebibović 7, Merzić 7 (od 85. Blagojević -) Barišić 7 (od 75. Kodro -), Nikolić 7.

Strijelci: 1:0 Vidović (26.); 1:1 Janković (46.); 2:1 Miloš (56.); 2:2 Hebibović (81.); 3:2 Pinjuh (88.); 3:3 Zvonić (90.+ 3)

Igrač utakmice: Vedran Vidović