Po kišovitom i prohladnom vremenu, po teškom terenu, Velež je neočekivano nanio težak poraz Vitezu, daleko uvjerljiviji nego što su to igrom i stvorenim šansama zaslužili. No, pobjedi Veleža nema primjedbi i zamjerki, a Vitežanima ostaje žal za propuštenim prilikama i zbog visokog poraza, najuvjerljivijeg u dosadašnje dijelu prvenstva.

Već u 15. minuti gosti su vodili s 2:0 iako do tada nisu napravili nijednu ozbiljniju priliku za postizanje gola. U 4. minuti nakon prekršaja Brankovića gosti su s 25 metara iskosa s desne strane ubacili loptu u kazneni prostor domaćina, obrana Viteza je „zaspala“, Janković je to iskoristio i glavom s nekoliko metara neometan loptu poslao u desni donji kut nemoćnog Živkovića.

Devet minuta kasnije, nakon kiksa obrane, s ruba šesnaesterca šutirao je Janković, lopta je okrznula jednoog igrača Viteza i završila u mreži za vodstvo Mostaraca od 0:2.

Vitežani su se nešto kasnije trgnuli, zaigrali nešto bolje i opasnije, a dobre prilike u 20 i 34. minuti propustili su Smriko i Kapetan. Prilika Kapetana bila je, zaista, stopostotna. Minut prije kraja prvog poluvremena u vrlo dobroj prilici bio je Vidović, no njegov udarac, nakon dobre intervencije golmana Veleža Oštrakovića, nije bio precizan i lopta je završila preko gola.

Za te promašaje kazna je stigla u zadnjoj minuti prvog poluvremena. U brzoj kontri Janković se dokopao lopte, varkom se oslobodio dvojice igrača Viteza i lijepim i preciznim udarcem s petnaestak metara smjestio loptu u desnu stranu gola Živkovića.

U nastavku susreta Vitez je zaigrao, činilo se, odlučnije, čvršće s očiglednom željom bar smanjiti uvjerljivo vodstvo gostujuće momčadi. Međutim, u 56. minuti sve njihove nade, ako ih je realnih uopće i bilo, pale su u vodu kada je Okić iz jedne brze kontre lijepim i preciznim šutom pogodio gornji lijevi kut i ovaj put nemoćnog golmana Živkovića. Četiri minute kasnije Vitežani su smanjili na 1:4. Golu je prethodila majstorska akcija Vidovića i Jurčevića, najljepša na utakmici, a egzekutor, snažnim udarcem pod gredu, bio je Imamović.

Priliku smanjiti rezultat i utakmici dati bar malu dozu rezultatske neizvjesnosti imao je Isaković u 65. minuti, na žalost glavom je iz povoljne situacije šutirao preko gola. A samo 6 minuta kasnije stigla je nova kazna i točka na „i“, gol Hebibovića za konačnih 5:1

ZENICA – Kamberovića polje. Gledatelja 300. SudacAdmir Šehović (sarajevo) 5,5.

Strijelci: 0:1 Janković (4); 0:2 Janković (15); 0:3 Janković (45.). 0:4 Okić (56.); 1:4 Imamović (60.); 1:5 Hebibović (71.)

VITEZ: Živković 6,5, Jurić 6, Jurčević 6,5, Dedić 5,5 (od 60. Dilaver 6), Šišić 5,5 (od 58. Hećo 6), Imamović 6,5, Brekalo 6 (od 46. Isaković 5,5, Vidović 6,5, Branković 6,5, Kapetan 5,5, Smriko 5,5. Trener: Ante Miše.

VELEŽ: Oštraković 7, Zvonić 6,5, Kodro 7, Zolj 7( od 74. Blagojević -), Hajdarević 7,5, Okić 7,5 (od 83. Janičijević -) Habibović 7,5, Janković 8,5, Pejić 7 (od 76. Letić -), Maletić 7,5. Trener: Nedim Jusufbegović.

Crveni karton: Armin Kapetan (74.) – drugi žuti karton.
Igrač utakmice: Dejan Janković.